مطالب عمومی

پیمانکار و مجری سقف وافل

پیمانکار سقف وافل یکی از مهمترین مجریان این سازه های ساختمانی مدرن به شمار می رود. به همین خاطر باید در انتخاب این نیروها دقت کافی داشته و به سابقه حرفه ای آن ها توجه کنید. در سال های اخیر روند برخی از پروژه های ساختمانی به دلیل نقض وظایف پیمانکاران با مشکلاتی رو به رو شده و به دنبال آن سرمایه و هزینه های کارفرما به هدر رفته است. در این بخش به بررسی برخی از وظایف مهم پیمانکاران و نکاتی برای انتخاب یک پیمانکار حرفه ای می پردازیم. با در نظر گرفتن تعدد پروژه های ساختمانی کنونی بررسی این فاکتورها اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

مهمترین وظایف پیمانکار سقف وافل

مجری سقف وافل باید به مجموعه وظایف خود در طول پروژه رسیدگی کند؛ در غیر این صورت مشکلات جدی در جریان پروژه به وجود می آیند. برخی از مهمترین وظایف این پیمانکاران به شرح زیر هستند:

  1. پیمانکار در پروژه ساختمانی متعهد می شود که ساختمان را در بازه های زمانی تعیین شده تحویل دهد و در ازای دیرکرد تحویل، خسارات مربوط به آن را متحمل شود.
  2. پیمانکار پروژه ضمن آشنایی با بودجه و هزینه های کارفرما، برنامه ریزی های مالی برای اجرای پروژه مورد نظر تا پایان کار را انجام می دهد.
  3. پیمانکار مورد نظر باید با طراحی از پیش تعیین شده، پروژه را ادامه داده و پلان قالب چینی ساختمان را به درستی انجام دهد.
  4. رعایت استانداردهای ملی نیز در میان مجموعه وظایف پیمانکاران قرار می گیرد و هر گونه تخلف و سرپیچی از قوانین موجود بر عهده پیمانکار پروژه اجرای سقف وافل خواهد بود.

گذشته از مجموعه وظایف تعیین شده، پیمانکار پروژه شما باید به اندازه ای تبحر و تجربه داشته باشد که کوچکترین اختلالی در روند پروژه عمرانی مورد نظر به وجود نیاید. تجربیات این پیمانکاران کیفیت اجرای ساختمان را به شدت افزایش می دهد.

پیمانکار و مجری سقف وافل

رعایت ضوابط آیین نامه ای توسط پیمانکار سقف وافل 

پیمانکار سقف وافل به عنوان مجری این سازه های ساختمانی باید به کلیه ضوابط تعیین شده در این حوزه تسلط داشته باشد. این ضوابط در بخش های عملی و تئوری در پروژه مورد نظر بررسی شده و توسط مسئولین امر زیر نظر گرفته می شوند. در صورتی که کوچکترین بخش های ساختمان منطبق با آیین نامه های ملی و استانداردهای مربوطه نباشد، قطعا ممنوعیت هایی برای ادامه فعالیت های پروژه صادر شده و کارفرما ناگزیر به پرداخت خسارات تعیین شده خواهد بود. به همین خاطر آشنایی مجریان و پیمانکاران این پروژه ها با قوانین مربوط به این حوزه حائز اهمیت است.

تامین تجهیزات پروژه توسط پیمانکار سقف وافل

در راستای اجرای سقف های وافل در مدل های مختلف، حضور تیم پیمانکاری حرفه ای که تجهیزات مورد نیاز را فراهم کنند، بسیار سودمند خواهد بود. در صورتی که تیم پیمانکاری پروژه شما تجهیزات و ملزومات ساخت و اجرای سقف را نیز به محل اجرا منتقل کنند، هم در هزینه های پروژه صرفه جویی شده و هم سرعت عمل کارها افزایش می یابد. در زمینه اجرای سقف های وافل به تجهیزاتی مانند جک های اسکافلد و داربست، قالب ها، پایه های نگهدارنده سقف و… نیاز دارند که یک تیم حرفه ای و متبحر پیمانکاری آن ها را تامین می کنند. اغلب پیمانکاران از لوازم کار حرفه ای و ایمن برای پروژه ها استفاده می کنند. به همین خاطر استحکام و کیفیت کار نیز بیشتر می شود.

مجری سقف وافل

توجه به اجرای اصولی سقف وافل توسط پیمانکار 

یکی دیگر از مهمترین ویژگی های یک پیمانکار و مجری سقف وافل باتجربه، دقت عمل بالای او در خصوص اجرای سقف است. در صورتی که ساخت سقف وافل زیر نظر یک مجری حرفه ای و کاردان انجام شود، کوچکترین اصول و قوانین مربوطه انجام شده و نقصی در این زمینه به وجود نمی آید. در صورتی که پیمانکار به این اصول و قوانین دقت نداشته باشد، نتیجه کار چندان رضایت بخش نخواهد بود.

در این خصوص باید مهارت پیمانکار مورد نظر خود را محک بزنید. برای اجرای دقیق تر سقف وافل باید به صیقلی و صاف بودن سطوح سازه مورد نظر پس از تکمیل کار دقت داشته باشید. در نظر گرفتن قالب بندی دیوار برشی و اجرای دقیق ستون ها برای ساخت بی نقص سقف وافل، اهمیت دارد. پیمانکار پروژه باید به زیرسازی درست و اصولی کار نیز توجه داشته و این موارد را با دقت کافی پشت سر بگذارد. بتن ریزی دقیق کار نیز برای بی نقص شدن ساختار سقف وافل اهمیت دارد.

توجه به زمانبندی پروژه توسط پیمانکار سقف وافل

پیمانکار سقف وافل باید به زمان بندی و برنامه ریزی درست و اصولی در جریان پروژه توجه داشته باشد. تنظیم زمان مهمترین وظیفه این افراد بوده و باید در خصوص آن نهایت تلاش خود را به کار ببرند. در صورتی که پروژه مورد نظر شما بیشتر از زمان تعیین شده طول بکشد، هزینه و دستمزدهای کارگران بیشتر می شود و در نتیجه سرمایه مورد نیاز شما نیز افزایش می یابد. با افزایش زمان پروژه، نیاز به دستگاه ها و مواد نیز بیشتر شده و کارفرما ناگزیر به پرداخت اجاره بهای هر یک از این دستگاه ها خواهد بود.

یک پیمانکار حرفه ای باید حتما به حوادث غیر مترقبه ای که پروژه را تهدید می کنند نیز توجه کرده و برای رویارویی با این موارد برنامه ریزی داشته باشد. این ویژگی ها در مجری سقف وافل به سود سرمایه گذار و کارفرمای پروژه هستند و سرعت عمل کار را به طرز چشمگیری افزایش می دهند.

پیمانکار مجری سقف وافل

توجه به مراحل ساخت سقف وافل

از دیگر وظایفی که پیمانکار سقف وافل بر عهده دارد، در نظر گرفتن مراحل حرفه ای احداث سقف وافل است. در صورتی که می خواهید سقف مورد نظر شما در پروژه بی نقص از آب در بیاید، باید به این فاکتورهای مهم توجه داشته باشید. مرحله قالب برداری در سقف وافل یکی از مهمترین بخش های اجرایی به شمار می رود. قالب های به کار رفته در این سقف ها مهمترین نقش را در ظاهر سازه مورد نظر ایفا می کنند. از این رو در نظر گرفتن مراحل قالب گذاری و قالب برداری در طول پروژه اهمیت بسیار زیادی دارد.

یک پیمانکار حرفه ای باید به کیفیت مواد به کار رفته در طول پروژه نیز دقت داشته باشد. وجود هر گونه مشکل در مواد اولیه و مصالح به کار رفته در این سقف ها، خسارات جبران ناپذیری در طول پروژه به بار می آورد. از میان این مشکلات می توان به کرمو بودن بتن ها، آسیب دیدگی قالب ها و… اشاره کرد که در جریان کار مورد بررسی پیمانکاران آگاه قرار می گیرند. وجود هر گونه نشانه ای از شیرابه بتن نیز یک نشانه خطرناک در اجرای سقف های وافل به شمار می رود.

جمع بندی

در این قسمت در رابطه با وظایف مجری سقف وافل و ویژگی های یک پیمانکار حرفه ای برای اجرای بهتر و دقیق تر پروژه اطلاعاتی را بررسی کردیم. در صورتی که می خواهید، در روند اجرای پروژه مورد نظر خود موفقیت آمیزتر عمل کنید، باید به کیفیت کار نیروهای انتخابی دقت داشته باشید. هر یک از این افراد با تجربه بالایی که در این حوزه دارند، روند پروژه را ساده تر کرده و کیفیت انجام کارها را به شدت افزایش می دهند. استخدام یک پیمانکار حرفه ای برای کاهش هزینه های ساخت و ساز نیز اهمیت بسیار بالایی دارد. بسیاری از دستگاه ها و لوازم کار مورد نیاز در پروژه توسط این افراد تامین می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.