رپورتاژ آگهی

چرا ساختمان های هوشمند مهم هستند؟

ساختمان‌های دیجیتالی هوشمند، هم در صنایع و هم در بقیه کاربری ها استفاده می شوند ، اما همه آن‌ها یک سری قابلیت‌های اساسی و کلی را ارائه می دهند:

  • انسان‌ها را به هم متصل می‌کنند.
  • کنترل بهتری از امکانات و عملیات را فراهم می کنند.
  • از راه هایی برای تعاملات  دیجیتالی پشتیبانی می کنند.
  • و مالکان  ساختمان ها را قادر می سازند تا صرفه جویی در  منابعی که شامل فضا، انرژی، آب و کارکنان می شود ، ایجاد کنند.

هر یک از این چهار قابلیت می تواند مبنایی برای ایجاد یک استراتژی BMS برای مدیریت هوشمند ساختمان باشد که می تواند تعدادی از مزایای قابل اندازه گیری را ارائه دهد که در ادامه به دو مورد از آنها می پردازیم.

ساختمان های هوشمند

 

گرد هم آوردن افراد در محیط های کاری متصل و دیجیتال

مکان‌های کار امروزی نسبت به دوران گذشته و اتاق‌های کنفرانس بزرگ به‌طور چشمگیری تغییر کرده است. همانطور که روندهایی مانند جهانی شدن کسب و کار، کار از راه دور، و کار مشترک آغاز شده است، فناوری ها برای حمایت از نیروی کار پراکنده تکامل یافته اند و فضای فیزیکی مورد نیاز برای گروه های کاری را تغییر می دهند. شبکه‌های Wi-Fi و سلولی از ، افراد را قاد می سازند در همه فضاهای یک دفتر و حتی  فراتر از آن تردد داشته باشند  و دسترسی فوری و بدون تأخیر به خدمات کلیدی سازمان ، همچنین دسترسی به اطلاعات مورد نیاز  وجود داشته باشد ضمن اینکه دیدی به افراد  ارائه می‌کنند که عملکرد و بهره‌وری کارکنان را بهبود می‌بخشد.

ارتباطات در یک ساختمان هوشمند چه چیزی را ممکن می کند؟ سطحی از آگاهی را ایجاد می کند که قبلا غیرممکن بوده و به نیروی کار اجازه می دهد تا از فضا و زمان خود استفاده موثرتری داشته باشد و بهره وری را افزایش دهد. به عنوان مثال استفاده از خدمات مکان یابی  آنلاین در ساختمان، که برای برقراری ارتباط با افراد در یک محل کار فیزیکی، می تواند به سوالاتی مانند سوالات زیر به راحتی جواب دهد : “همکار من امروز کجا نشسته است؟”، “کجا فضایی برای برگزاری یک جلسه وجود دارد؟” پاسخ دهد؟ “، و “آیا در حال حاضر در محل استراحت شرکت شلوغ است؟”.

علاوه بر این، خدماتی مانند چاپ امن، بی‌سیم و شماره‌گیری فقط با یک اشاره برای تماس‌های کنفرانسی توسط محل‌های کار هوشمند که با تجهیزات دیجیتالی متصل می شوند ، فعال می‌شوند.

در بازار کار فشرده امروزی، مکان‌های کار دیجیتال که ارتباطات بهتری  را در شرکت‌ها بوجود می آورند و راحتی هایی که کارمندان در چنین فضاهایی تجربه می کنند  به کارفرمایان در جذب و حفظ استعدادها کمک می کند.  تابلوهای دیجیتال، کیوسک‌های هوشمند، شارژ بی‌سیم و حتی خدمات دربان همگی می‌توانند از طریق یک محل کار که به صورت دیجیتال متصل هستند فعال شوند و سازمان را از بقیه رقبا متمایز کنند. در واقع، سازمان‌هایی که دارای شبکه‌های اجتماعی آنلاین قوی هستند می‌توانند ۷ درصد بهره‌ورتر از سازمان‌هایی باشند که بدون آن‌ها کار می‌کنند و زمانی که مشارکت کارکنان افزایش می‌یابد، افزایش متناظر در حفظ کارکنان تا ۸۷ درصد وجود دارد.

حمایت از سطوح جدید تعاملات دیجیتال

کارشناسان مدیریت نیروی انسانی ، مزایایی را که می توان از افزایش همکاری بین همکاران به دست آورد، شناسایی کرده اند. تحقیقات مداوم بر روی فضاهای کاری گزارش هایی را ارائه کرده است که نشان می‌دهد ایجاد «برخورد» – برخوردهای احتمالی و تعاملات برنامه‌ریزی نشده بین همکاران – عملکرد را بهبود می‌بخشد. برخوردهایی که باعث ایجاد همکاری های جدید می شود.

تجهیزات خانه هوشمند امروزه می تواند این نوع ارتباطات را به سطوح کاملاً جدیدی برساند. برای همکارانی که از نظر فیزیکی نزدیک هستند، تخته‌های هوشمند و اتاق‌های کنفرانس هوشمند می‌توانند تعاملات را تقویت کرده و نتایج آن‌ها را ثبت کنند. علاوه بر این، کنفرانس های ویدئویی و دیوارهای جلسات مجازی می توانند همکاران فیزیکی از راه دور را وارد محیطی کنند که می تواند باعث ایجاد تعاملات خلاقانه تر شود و این تجربه حضور در یک محل کارخاص برای احساس و پاسخگویی به همکارانی که در آن حضور دارند، مزیت خاص دیگری از ساختمان‌های هوشمند است. ایجاد سطوح دسترسی متفاوت ابزارهایی مانند دستیارهای دیجیتال مجازی و اشتراک‌گذاری محتوای بی‌سیم، تعاملات  را بدون دردسر فراهم  می‌سازد.

این افزایش همکاری ها معمولاً مزایای ملموسی دارد. برخی از شرکت ها افزایش بهره وری سالانه کارکنان را گزارش کرده اند. برخی دیگر زمان‌های چرخه توسعه محصول جدید سریع‌تر و افزایش فروش را در نتیجه ایجاد مکان‌های کاری شناسایی می‌کنند که ارتباطات و همکاری را در میان کارهای  شرکت و گروه‌های کاری تقویت می‌کند. علاوه بر این، سطح مشارکت کارکنان معمولاً زمانی که فضای کاری از تعاملات و ارتباطات برخوردار باشد افزایش می‌یابد زیرا انسان‌ها طبیعتاً تمایل دارند در مکان‌هایی که امکان ارتباط و  تعامل وجود داشته باشد بیشترحضور داشته باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از روش های هوشمند سازی ساختمان و هزینه هوشمند سازی ساختمان به سایت بهامد، فعال در زمینه هوشمند سازی ساختمان به آدرس behamad.ir مراجعه نمایید.

 

توجه: این مطلب یک رپورتاژ آگهی (تبلیغات) بوده و پورتال جامع مهندسین ایران هیچگونه نظر و مسئولیتی ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.