مهندسی معماری

9 ایده ساده برای ایجاد فنگ شویی در خانه شما

وقتی صحبت از اجرای فنگ شویی خوب در خانه می شود، تلاش برای فهمیدن اینکه از کجا شروع کنید می تواند گیج کننده باشد. با کدام اتاق ها شروع کنید؟ چگونه از صفر شروع کنید یا اگر اتاق از قبل بازسازی شده باشد چه کار می کنید؟
خوشبختانه لازم نیست سخت باشد. ما چند ایده را گردآوری کرده ایم تا شما را در مسیر رسیدن به خانه ای سالم، شاد و زندگی شاد با فنگ شویی شروع کنید. بنابراین چه تازه کار فنگ شویی باشید و چه یک متخصص، در اینجا ۹ مرحله مهم برای ایجاد فنگ شویی خوب در هر اتاق از خانه شما، آورده شده است. پس در ادامه همراه پورتال جامع مهندسین ایران باشید.

 ورودی را برای داشتن فنگ شویی خوب روشن‌تر کنید

در فنگ شویی، ورودی خانه شما نشان می دهد که چگونه انرژی به خانه و زندگی شما سرازیر می شود. می گوییم این ورودی «دهان کی» است. به طور کلی، اگر می خواهید فنگ شویی خوبی در خانه خود ایجاد کنید، ورودی اولین جایی است که باید شروع کنید.
با حذف و دور ریختن هر گونه زباله شروع کنید. وسایل زیادی جلوی در جمع می شود. ما نمی گوییم که ورودی باید خالی باشد. اما موارد اضافی باید حذف شوند.
بعد، محل را جارو و تمیز کنید. ورودی (از داخل و از خارج) اغلب نادیده گرفته می‌شود. در را تمیز کنید و پادری را تکان دهید. با دقت نگاه کن.
سپس می توانید چیزی را حذف یا اضافه کنید تا این فضا جذاب تر و بازتر شود. مکانی برای گرفتن و جمع آوری انرژی که وارد خانه شما می شود ایجاد می کند. در نهایت مطمئن شوید که این فضا خالی است. چراغ ها را اضافه کنید یا لامپ ها را عوض کنید.

 ورودی را برای داشتن فنگ شویی خوب روشن‌تر کنید

پنجره‌ها را تمیز کنید

پنجره نماد چشمان بزرگسالان در خانه است. برای کودکان نماد صدای آنهاست. برای ایجاد فنگ شویی خوب در خانه، پنجره های خود را مرتب تمیز کنید. پنجره های تمیز و شفاف اجازه می دهند نور خورشید بیشتری به خانه شما وارد شود.

نور خورشید به طور طبیعی به ما انرژی می دهد و ما را بیدار و هوشیار می کند. نور خورشید همچنین به مواد و رنگ هایی که می بینیم شفافیت می بخشد. بنابراین، وقتی نور خورشید بیشتری را به آنها می‌دهیم، خانه‌های ما گران‌تر، روشن‌تر و کارآمدتر می‌شوند. پنجره های تمیز به طور استعاری ما را بیدار می کنند تا دنیای اطراف خود را با بیشترین رنگ، وضوح و دقت ببینیم. رنگ های فنگ شویی در خانه اصلی را نباید فراموش کرد، زیرا انرژی مثبت می آورند و زندگی را شاد می کنند.
به عنوان یک امتیاز، در صورت امکان از شوینده های غیر سمی استفاده کنید. یکی از گزینه های مورد علاقه ما یک راه حل ساده است: سرکه سفید، آب و چند قطره اسانس.

پنجره‌ها را تمیز کنید

این مقاله ( چگونه مناسب ترین رنگ اتاق را انتخاب کنیم؟ ) هم تونه خیلی تو فنگ شویی به شما کمک کنه.

 

به درهای خود توجه کنید

در فنگ شویی خوب، درها بیانگر صدا و ارتباطات هستند. درها نیز درگاه هایی هستند که از طریق آنها فرصت ها می توانند وارد زندگی شما شوند. به همین دلیل است که درب شما شایسته توجه شماست.
دو چیز وجود دارد که باید از آن آگاه بود. ابتدا مطمئن شوید که تمام درهای شما می توانند حداقل ۹۰ درجه باز شوند. وقتی پشت درب مشکلی باشد، نمی توان آن را به طور کامل باز کرد. این بدان معنی است که شما فقط می توانید کسری از موفقیتی را که زندگی ارائه می دهد به دست آورید. حوزه هایی وجود دارد که شما خود را در آنها تعریف می کنید.
دومین، بررسی کنید که همه درها به درستی کار می کنند. مطمئن شوید که تجهیزات به درستی کار می کنند و لولاها بدون سر و صدا هستند. بررسی کنید که درب به درستی و به راحتی بسته شود. همه این جزئیات بر نحوه یافتن انرژی شما تأثیر می گذارد.

به درهای خود توجه کنید

موقعیت فرماندهی در فنگ شویی خوب

یکی از مهمترین اصول در فنگ شویی خوب، موقعیت فرماندهی است. این موقعیت تعیین می کند که چگونه می توانید موقعیت خود را در زندگی تعیین کنید. مطمئن شوید که از این اصول برای تصمیم گیری در مورد قرار دادن تخت، میز و اجاق گاز خود استفاده می کنید.
تخت شما نشان دهنده شماست. میز شغل تان را نمایندگی می­‌کند. شومینه نشان دهنده سلامتی شماست. مطمئن شوید که درب در این فضاها مستقیماً در مسیر خود قرار ندارد. به عنوان مثال، وقتی در رختخواب دراز کشیده اید، پشت میز نشسته اید یا در فر غذا می پزید، می خواهید در را ببینید. اغلب این به این معنی است که نسبت به در مورب هستید یا در گوشه‌­ای نسبت به در قرار دارید.
وقتی در یک موقعیت قانونی هستید، تصمیم گیرنده زندگی خود هستید. شما در موقعیتی قرار خواهید گرفت که انرژی خوب و فرصت های خوبی بدست آورید.

موقعیت فرماندهی در فنگ شویی خوب

گیاهان به زندگی انرژی می‌دهند

در فنگ شویی خوب، گیاهان انرژی حیات می دهند. آیا معنی می دهد بله، گیاهان آپارتمانی سبز ما را به طبیعت متصل می کنند و نشاط را به خانه هایمان می آورند. گیاهان سبز مانند یک نوشیدنی تازه طبیعی برای خانه ما هستند. شاداب، سالم و پرانرژی فکر کنید.
نکته مهم این است که به یاد داشته باشید گیاهانی را پیدا کنید که بتوانید از آنها مراقبت کنید و برای فضا مناسب هستند. برای مثال شرایط نوری فضا را در نظر بگیرید. اگر تازه با گیاهان آشنا هستید، با گیاهان ساده‌­ای مثل گیاه پتوس طلایی شروع کنید.

گیاهان به زندگی انرژی می‌دهند

موانع را از مسیرتان حذف کنید

به مسیر روزانه خود در خانه نگاه دقیق تری بیندازید. بله، ما از شما می خواهیم دقیقاً به مسیر فیزیکی که در خانه خود قدم میزنید نگاه کنید. از جایی که از خواب بیدار می شوید، سپس به حمام می روید و اینکه چگونه خانه را ترک می کنید. سپس از جایی که وارد خانه می شوید آشپزی می کنید و سپس به رختخواب برمی گردید.
ما حساس می شویم و به تمام موانع و محدودیت های فیزیکی در زندگی روزمره عادت می کنیم. شاید یک نور درخشان است که چشمک می زند یا دری که همیشه گیر کرده و باید محکم بسته شود. وقتی مجبورید در یک راهرو کثیف به یک جلسه بروید، همه چیز مانع است. همه اینها روی شما سنگینی می کند زیرا دیوانه وار کمد پر از لباس هایی را باز می کنید که به شما نمی آید. این موانع در طول زمان می توانند مشکلاتی را ایجاد کنند.
اولین قدم این است که موانع را بشناسید، سپس به آرامی آنها را تعدیل کنید. مهربان و ملایم باشید. یک مورد را در یک زمان بررسی کنید.

موانع را از مسیرتان حذف کنید

جادار باشید

به هم ریختگی اغلب با فنگ شویی مرتبط است، اما فنگ شویی خوب کمتر در مورد پاک کردن بهم ریختگی ها و بیشتر در مورد ایجاد فضای بیشتر در خانه است.
چگونه زندگی خود را گسترش می دهید؟ از خانه خود شروع کنید. نقطه فیزیکی را انتخاب کنید. از شر کشوها، اتاق ها، گوشه های یخچال، میزها – صرف نظر از اندازه – و چیزهایی که دیگر نیازی ندارید خلاص شوید. وقتی چیزی را رها می کنید، فضای بیشتری برای احتمالات جدید باز می کنید.
و اگر جا پر باشد خودت را اذیت نمی کنی. دنیا اینطوری کار میکنه زندگی ثابت یا ساکن نیست، تغییر و بی ثباتی وجود دارد. فضاهای باز ما پر می شوند، سپس خالی و دوباره پر می شوند.میشه برای یک شروع تازه گشاده رو باشید. یک گوشه جدید [یا همان گوشه قدیمی] پیدا کنید و دوباره یک فضای جدید ایجاد کنید.

پاکسازی فضا در فنگ شویی خوب

پاکسازی فضا به معنای حرکت و گسترش است. گاهی اوقات در فنگ شویی خوب، این را می توان برکت مکان نامید. جدا از اینکه فضای فیزیکی فضای انرژی است و هر دو را می توان تمیز کرد.
چندین روش وجود دارد که می توانید استفاده کنید. برخی از موارد مورد علاقه ما دود کردن چوب پالو سانتو یا انتشار اسانس پرتغال شیرین است. آیا به یک تکنیک تمیز کردن نقطه ای ساده نیاز دارید که به هیچ موادی نیاز ندارد؟ تصور کنید نور خورشید وارد خانه شما شده و کل خانه را تمیز می کند.
سعی کنید نظافت خانه خود را با نیت مثبت مرتبط کنید. در مورد آنچه می خواهید در زندگی خود ایجاد کنید، قصد داشته باشید.

پاکسازی فضا در فنگ شویی خوب

قدردانی کنید

آخرین موضوع ولی به اهمیت موارد قبلی، از خانه خود قدردانی کنید. فنگ شویی خوب یک سنت شمن­باوری است که باور دارد همه چیزها زنده هستند حتی فضاها! همان انرژی که در بدن شما وجود دارد در خانه شما نیز جریان دارد.

خانه شما پناهگاه شماست. خانه شما فضایی را به شما می دهد تا استراحت کنید، غذا بخورید، جشن بگیرید، و کارهایی از این بیشتر در آن انجام دهید. قدردانی کردن از خانه‌تان ساده است. فقط با قلبی فروتن و متواضع با خانه تان صحبت کنید و بگویید تشکر می‌کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های مفید
دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.