مصالح ساختمانی

کاربرد کفپوش اپوکسی در صنعت

کاربرد کفپوش اپوکسی در صنعت

کفپوش اپوکسی یک رزین ترموست است که به عنوان یک پوشش محافظ و تزئینی روی بستر بتنی اعمال می شود. اپوکسی مزایای زیادی برای مطابقت با تعدادی از ویژگی های محیط های صنعتی دارد.

زیبایی شناسی

کفپوش اپوکسی را می توان در طیف وسیعی از گزینه های رنگی قابل تنظیم انتخاب کرد. گزینه های طراحی دیگری هم برای این کفپوش وجود دارند که عبارت اند از افزودن ریزتراشه های رنگی و پرداخت های فلزی.

نگهداری

از آنجایی که اپوکسی یک گزینه کفپوش بدون درز است، بستر زیرین از مواد شیمیایی، کثیفی، مایعات و سایر آلودگی ها محافظت می شود. این کار باعث می‌شود که کف‌ها به راحتی تمیز شوند. کفپوش های اپوکسی به غیر از تمیز کردن استاندارد نیاز به تعمیر و نگهداری زیادی ندارند. این امر آنها را به گزینه ای عالی برای درازمدت تبدیل می کند.

دوام

فشار وارد بر کف های اپوکسی می تواند از ترافیک پیاده تا ترافیک کامیون و لیفتراک متفاوت باشد. اصلی ترین کاربرد کفپوش صنعتی این است که بتواند در برابر استفاده روزانه از طیف گسترده ای از تجهیزات و فرآیندهای تولید مقاومت کند. کفپوش اپوکسی به عنوان یک ماده مقاوم در برابر سایش و مواد شیمیایی، نیازهای اکثر تولیدکنندگان صنعتی را برآورده می کند.

 کفپوش اپوکسی در صنعت

کاربرد کفپوش بتنی صیقلی در صنعت

یک سیستم بتن صیقلی از یک دال بتنی به عنوان سطح نهایی کف استفاده می کند. بستر بتن با یک چگال کننده شیمیایی برای افزایش سختی پردازش می شود، با یک سری آسیاب های الماسی صیقل داده می شود و سپس با یک درزگیر صاف می شود. بسیاری از نسخه‌های کم بو و غیر سمی از متراکم‌کننده‌ها و درزگیرها وجود دارد که بتن صیقلی را به گزینه‌ای برای کف‌پوشی پایدار تبدیل می‌کند که برای برآورده کردن اهداف صنعتی عالی است.

کفپوش های اپوکسی معمولا برای کفپوش های تجاری و صنعتی استفاده می شود. پوشش‌های اپوکسی معمولاً روی کف‌های بتنی اعمال می‌شوند تا سطحی با کارایی بالا، صاف و بادوام ایجاد کنند که می‌تواند سال‌ها دوام بیاورد و بارهای سنگین را تحمل کند. بسیاری از سایت‌های صنعتی، انبارها و ساختمان‌های تجاری برای حفظ شرایط تمیز و ایمن برای کارگران، تجهیزات و موجودی، به کف‌های اپوکسی متکی هستند.

 کفپوش اپوکسی

مزایای استفاده از کفپوش اپوکسی صنعتی در کارخانه ها

از مزایای استفاده از کفپوش اپوکسی صنعتی در کارخانه ها می توان به مقاومت خش پذیری و مکانیکی بسیار بالای آن اشاره کرد. طول عمر و دوام کفپوش های صنعتی نسبت به کفپوش های معمولی بسیار بیشتر است. کفپوش های صنعتی با توجه به کیفیت، گارانتی های متفاوتی دارند. این نوع کفپوش صنعتی به صورت خود تراز بر روی سطح استفاده می شوند. چسبندگی این کفپوش ها بسیار مناسب است. کفپوش های اپوکسی از قابلیت اعمال بر روی سطح بتن با رنگ های متنوع و خواص ویژه برخوردار هستند. مقاومت شیمیایی آنها بسیار بالا است. همچنین با افزودنی های ویژه می توان مقاومت این نوع کفپوش ها را در برابر شعله پذیری را نیز افزایش داد. امروزه استفاده از کفپوش های مقاوم در برابر آتش سوزی در کارخانه ها بسیار اهمیت دارد.

کاربرد کفپوش اپوکسی در صنعت

بررسی انواع کاربرد کفپوش صنعتی و مناسب ترین کفپوش با هر کاربرد

فرقی نمیکند که کفپوش را برای یک کارخانه صنعتی، تاسیسات بهداشتی، کارخانه تولیدی، مدرسه یا دانشگاه، تأسیسات غذایی و کشاورزی یا سایر صنایع تجاری نیاز داشته باشید. در هر صورت انواع مختلفی از کفپوش اپوکسی وجود دارد که می تواند نیازهای شما را برآورده کند. در زیر انواع مختلف پوشش کف اپوکسی مورد بحث قرار گرفته است.

پوشش های اپوکسی یکی از قوی ترین انواع کفپوش ها هستند. این نوع پوشش اپوکسی معمولاً در مصارف صنایع سنگین مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین می توان از آن برای ترمیم ترک ها قبل از اجرای انواع دیگر کفپوش های اپوکسی استفاده کرد. پوشش های صنعتی اغلب شامل اپوکسی جامد و ماسه درجه بندی شده یا کوارتز هستند.

این پوشش ها برای فضاهایی که نیاز به کفی بسیار مقاوم در برابر مواد شیمیایی دارند و می توانند ضربه های زیادی را تحمل کنند، ایده آل هستند. این کفپوش اپوکسی را می توان برای ترمیم ترک ها قبل از اجرای نوع دیگری از کفپوش اپوکسی استفاده کرد.

پوشش اپوکسی خود پراکنده

پوشش‌های اپوکسی خود پراکنده معمولاً در مناطقی که بارها با لیفتراک‌ها یا کامیون‌های سنگین تردد می‌کنند استفاده می‌شوند. زیرا از استحکام مکانیکی بسیار خوبی برخوردار هستند. می توان آن ها را با ماسه کوارتز مخلوط کرد که دوام بیشتری را فراهم کنند. این نوع پوشش اپوکسی معمولاً در صنایع تبدیلی مواد غذایی یا سایر مکان هایی که مایعات وجود دارد استفاده می شود زیرا دارای ویژگی های ضد لغزش خوبی است.

پوشش‌های کف اپوکسی سد بخار

این پوشش ها روی کف‌های بتنی اعمال می‌شوند تا سطحی غیرقابل نفوذ به آن بدهد که انتقال بخار را تقریباً به صفر می‌رساند. هنگامی که مدیریت رطوبت یا انتقال بخار صفر مورد نیاز است، پوشش اپوکسی مانع بخار راه حل مناسبی است.

پوشش های کف اپوکسی پر شده با کوارتز

ترکیبی از رزین پلیمری اپوکسی با کارایی بالا و دانه های کوارتز رنگ شده است. می توان از آن به عنوان یک عامل اتصال، افزودنی تزئینی یا حتی برای ایجاد یک سطح ضد لغزش استفاده کرد. این نوع کفپوش اپوکسی اغلب در سرویس های بهداشتی، مدارس، کافه تریاها، لابی ها، دفاتر و نمایشگاه ها یافت می شود.

تفاوت کفپوش اپوکسی صنعتی ساده و کفپوش های سخت چیست؟

کفپوش های اپوکسی صنعتی سخت از دوام بیشتری نسبت به کفپوش های ساده برخوردار هستند. از دیگر تفاوت های موجود بین این دو نوع کفپوش می توان به تفاوت در نوع کاربری آن ها اشاره کرد. از کفپوش های سخت می توان برای کف سازی مکان های مختلفی همچون انبارها، سالن های صنایع سنگین، مراکز تدارکات با ترافیک کامیون های سنگین استفاده کرد. همچنین میزان مقاومت این دو نوع کفپوش در برابر تحمل بارهای وارده متفاوت است. بهتر است از انواع مختلف کفپوش های اپوکسی صنعتی متناسب با مکان مورد نظر خود استفاده کنید. این کار افزایش دوام و ماندگاری کفپوش ها را به دنبال دارد.

 کفپوش اپوکسی

تاثیر نصب اصولی اپوکسی در کاربرد کفپوش صنعتی

داشتن یک پیمانکار حرفه ای کفپوش برای نظارت بر نصب بسیار مهم است. نصب نادرست باعث ترک و پوسته شدن زودرس پوشش می شود. علاوه بر این، قبل از اعمال هر پوششی، بستر باید به درستی آماده شود. زمان نصب بسته به ضخامت و اندازه پروژه متفاوت است. نصب ۱۰ هزار فوت مربع اغلب می تواند در حدود یک هفته تکمیل شود.

انواع کاربرد کفپوش صنعتی

به عنوان یکی از متنوع ترین گزینه های کفپوش، کفپوش اپوکسی برای بازارهای صنعتی، تجاری، اصلاحی، پزشکی، تولید مواد غذایی، هوانوردی، تفریحی، مراقبت های بهداشتی، حمل و نقل، تولید، دامپزشکی، آموزشی، خواربار فروشی و بازارهای خرده فروشی عالی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های مفید
دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.