مصالح ساختمانی

مقایسه دستکش کار ایمنی پارچه ای و لاتکس پودر دار و انتخاب بهترین نوع برای هر کاربرد خاص

مقدمه

دستکش های ایمنی راه خود را به تمامی فعالیت های صنعتی و غیره که امروزه در جریان هستند باز کرده اند، این ابزارها به کارگران کمک می کنند تا در زمان فعالیت بسیار بهتر مورد محافظت قرار بگیرند و بر روی کارهای خود تمرکز داشته باشند.

دستکش ایمنی در انواع و اقسام گوناگون برای حرفه های مختلف تولید می شود، این تفاوت ها موجب می شود تا هر کس با توجه به نیاز و بودجه ای که در اختیار دارد یک نمونه از آنها را انتخاب کند و برای امور مربوط به خود به کار ببرد.

وجود این ابزارها به کارگران کمک می کند تا بهتر فعالیت های محوله به خود را انجام دهند و این باعث می شود تا کارها بهتر پیش برود و بر روی میزان تولید و سود شرکت ها تاثیر مثبت می گذارد، به همین دلیل بهتر است که کارفرمایان این ابزار را از پرسنل تحت نظر خود دریغ نکنند.

دو نمونه پر مصرف دستکش کار پارچه ای و لاتکس پودر دار هستند، این دو دستکش بر اساس نیاز بعضی از مشاغل تهیه می شوند تا مورد مصرف قرار بگیرند، برای این که بهتر در مورد این دستکش ها شما خواننده عزیز و گرامی بدانید، قصد داریم در ادامه آنها را به مقایسه بگذاریم. در ادامه با ایران سکو تولید کننده دستکش ایمنی و دستکش کار همراه باشید.

دستکش کار ایمنی

دستکش پارچه ای چیست؟

نوعی دستکش است که از نخ پنبه یا کتان و امثال اینها که خاصیت جذب رطوبت بالایی دارد تهیه می شود، دستکش های ایمنی پارچه ای کمک می کنند تا دست در زمان فعالیت بسیار راحت باشند که این به خاطر خاصیت تنفس پذیری بالای آن می باشد.

دستکش لاتکس پودر دار چیست؟

نوعی دستکش لاتکس است که لایه داخلی آن حاوی موادی می باشد که خاصیت جذب عرق بالایی دارد و به شدت برای فعالیت هایی که در آن بهداشت اهمیت دارد مناسب می باشد، این دستکش ها معمولا در مراکر درمانی بیشتر مورد توجه هستند و به کار گرفته می شوند.

دستکش پودری با غیر پودری چه فرقی دارد؟

دستکش های پودری بافت داخلی شان حاوی نشاسته ذرت یا گلیسیرین می باشد که به عدم چسبندگی آنها کمک شایانی می کند. به دلیل این که عرق دست را به خوبی جذب می کنند به شدت برای مراکز درمانی و آزمایشگاهی مناسب هستند و از آنها استفاده می شود.

دستکش های که پودری نیستند بافت داخلی شان توانایی جذب عرق را به میزان کافی ندارند و معمولا دست هایی که حساسیت بالایی دارند دچار آسیب هایی مثل التهاب و خارش پوستی می شوند و کارگر نمی تواند به مدت طولانی از آنها بهره ببرد و به کارهایش برسد.

مقایسه دستکش های ایمنی پارچه ای و لاتکس پودر دار:

دستکش ایمنی پارچه ای و لاتکس پودر دار هر کدام مزیت های خود را دارند که همین ها موجب می شود تا هر کارگر بنا بر نوع نیاز و احتیاجی که دارد به سراغ یکی از آنها برود، برای این که بهتر شما خواننده عزیز بتوانید پی ببرید که کدام یک از آنها مناسب فعالیت هایتان هستند به ادامه این مقایسه توجه نمایید تا اطلاعات کافی در اختیارتان قرار بگیرد.

دستکش کار ایمنی

کیفیت:

بزرگ ترین مساله ای که همیشه در مورد دستکش ها مد نظر قرار دارد کیفیت است، دستکش های پارچه ای به طور کل معروف به راحت بودن و جذب عرق بالا هستند و معمولا برای شغل هایی که دست نیاز به راحتی دارد مورد استفاده قرار می گیرند.

اما دستکش لاتکس پودر دار به واسطه نشاسته و مواد دیگری که به بافت داخلی اش تزریق می شود از خاصیت جذب عرق خوبی بهره مند است اما این دستکش ها باز هم برای بعضی از افراد ایجاد حساسیت می کنند و بهتر است که برای کارهایی که مدت زمان طولانی دارند مورد استفاده قرار نگیرند.

اگر چه کیفیت هر دو قابل قبول است اما در زمان انتخاب کارگر باید به موارد استفاده و نیاز خود توجه نماید تا بر آن اساس بتواند گزینه بهتر را برگزیند، معمولا هم هر کس با توجه به میزان حساسیت خود آنها را انتخاب می نماید و برای حفاظت از دستانش به کار می گیرد.

قیمت:

یکی از مواردی که همیشه افراد در زمینه خرید دستکش ایمنی مد نظر می گیرند قیمت است، دستکش های پارچه ای با توجه به نوع پارچه و ضخامتی که معمولا دارند قیمت گذاری می شوند، این دستکش ها با توجه به این که خواهان زیادی در بازار دارند قیمتشان مناسب است.

اما دستکش لاتکس پودر دار هم بر اساس میزان موادی که در لایه داخلی اش به کار گرفته می شود تعیین قیمت می گردند، این دستکش ها در بازار معروف به ارزان بودن هستند و برای همین مشاغلی که میزان زیاد استفاده دارند به سراغشان می روند.

در مجموع اگر در زمینه قیمت بخواهیم جمع بندی نهایی کنیم دستکش های لاتکس پودر دار از شرایط بهتری برخوردار هستند و می تواند برای مشتریانی که به دنبال صرفه جویی در هزینه ها هستند مناسب باشد ولی مصرف کننده باید این نکته را در نظر بگیرید که دستکش پارچه ای از نظر کیفیت بهتر است.

نظافت:

در مورد نظافت دستکش های کار پارچه ای همگان به خوبی این نکته را می دانند که به راحتی با آب و شوینده ها قابل انجام است، در حقیقت آسانی نظافت این دستکش ها است که بسیاری را بر آن می دارد تا آنها را تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهند.

دستکش لاتکس پودر دار اگر چه نظافتش دشوار نیست ولی آسانی نظافت دستکش پارچه ای را ندارد، همین امر باعث می شود تا در این آیتم برتری با دستکش های پارچه ای باشد و مناسب برای کارگرانی باشد که روی نظافت دست خود حساسیت بالایی دارند.

میزان حساسیت:

پوست دست بعضی از افراد از حساسیت بالایی در برابر عرق کردن برخوردار است و باید از دستکش های ایمنی ای استفاده کنند که قدرت جذب بالایی دارد، هر دو دستکش پارچه ای و لاتکس پودر دار از این منظر مورد تایید هستند و می توانند عرق دست را جذب کنند.

اما کارگرانی که به دست هایشان اهمیت بیشتری می دهند باید بدانند که دستکش پارچه ای در این زمینه بسیار بهتر از دستکش لاتکس پودر دار است و می تواند از دست هایشان در برابر عرق محافظت نماید و بهتر است این گزینه را مد نظر خود قرار دهند.

دستکش کار ایمنی

زیبایی ظاهری:

بعضی از کارگران علاقه دارند که از دستکش هایی با ظاهر زیبا و جذاب استفاده کنند، تولید کنندگان دستکش های پارچه ای و لاتکس پودر دار هر دو در این زمینه نهایت خلاقیت و دقت خود را به کار می گیرند تا توجه این افراد را بتوانند جلب نمایند.

تجربه نشان داده است که ظاهر زیبای دستکش هایی که قرار است به مدت طولانی در دست کارگر باشند بر روی آرامش اعصاب و روان او تاثیرات مثبت مستقیمی می گذارد، به همین منظور است که تولید کنندگان برای جذب مشتری به رنگ و طرح هایی که می زنند توجه دارند.

در انتها

همان طور که در مقاله بالا دیدید و دانستید دستکش پارچه ای و لاتکس پودر دار هر کدام در جای مناسب خود موارد استفاده دارند، هر دوی این دستکش ها خاصیت جذب عرق مناسبی دارند و می توانند کمک کنند تا کارگر زمان فعالیت احساس راحتی و آسایش بیشتری داشته باشد.

در آخر لازم به ذکر است که شرکت ایران سکو با سال ها تجربه در زمینه تولید دستکش کار پارچه ای و لاتکس پودر دار این آمادگی را دارد تا محصولاتش را برای شما کارگران عزیز ارسال نماید. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر با شماره های واحد روابط عمومی ما تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های مفید
دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.