ویدیو

طراحی خانه اپرای جوهای

خانه اپرای جوهای چین با معماری و نورپردازی خیال انگیز

 

 

مشاهده در آپارات

طراحی خانه اپرای جوهای، سمبل مدرن و معماری نوگرای شهر قدیمی و باستانی است که شامل ساختاری پویا و کانسپت خیال انگیز می باشد. پروژه توسط گروه معماری واقع در شهر پکن به نام BIAD طراحی شده که در خط ساحلی جزیره استان جوهای واقع شده و به نوعی پایانی باشکوه بر این محدوده از ساحل شهر به شمار می رود. فرم ساختمان خانه اپرا به صورت طبیعی با طبیعت و خط ساحلی جزیره تلفیق شده و ترکیب بصری منظمی را به واسطه ساختار افقی اش با خط عمودی ساحل پدید آورده است. در ادامه با پورتال جامع مهندسین ایران همراه باشید.

طراحی خانه اپرای جوهای

این مجموعه بزرک ۵۹ هزار متر مربع را پوشش داده است. طراحان با تأثیرپذیری از کانسپت و عملکرد قمر ماه این مجموعه را ارائه کرده اند. طراحی سایت اشاره به جذر و مد دارد که با ظهور این ساختمان در شب این تعریف شیوه ای شاعرانه به خود می گیرد. گروه معماری BIAD از خانه اپرا به عنوان یک فضای فرهنگی-هنری و نقطه عطف بخصوص جزیره یاد کرده که دارای نگرشی فروتنانه نسبت به طبعیت می باشد.

خانه اپرای جوهای

دو ساختار مجموعه فوق شامل خانه اپرا با گنجایش ۱۵۰۰ صندلی و آمفی تئاتر چند منظوره با گنجایش ۵۵۰ نفر می باشد که هر دو مجموعه به یک آمفی تئاتر روباز با گنجایش ۳۵۰ نفر در بیرون ساختمان مرتبط شده است. با ورود به هر دو مجموعه با محیطی دراماتیک و پر از نور و رنگ به مانند بیرون ساختمان مواجه می شویم. جایی که نور خورشید، نور مهتاب و نورپردازی آمفی تئاترها در طول روز و شب به واسطه پوسته نیمه شفاف ساختمان ها ترکیب شگفت انگیزی را خلق می کنند.

 

این مقاله هارو از دست ندهید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های مفید
دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.