دکوراسیون

چگونه یک اتاق خواب بزرگ داشته باشیم؟

تعداد کمی از مردم مخالف نور در خانه هستند. تقریبا همه ما خانه هایی با پنجره های بزرگ را دوست داریم که در طول روز از نور استقبال می کنند و به کمک این نور می توانیم فضای خانه های کوچک را گسترش دهیم. بله، علاوه بر نور، راه های دیگری نیز برای بهبود محیط خانه به خصوص خانه های کوچک وجود دارد.
یک خانه کوچک انتخاب خوبی برای خانواده های کوچک یا کسانی است که به تازگی نقل مکان کرده اند. فضاهای کوچک این خانه به راحتی با چند چیز پر می شود و برای پرکردن فضای خالی نگران خرید چیزهای غیر ضروری نباشید. البته اتاق خواب کوچک یکی از معایب خانه های کوچک است، اما با توجه به اصول طراحی و چیدمان داخلی، می توانید فضای بیرونی خانه را بزرگتر کنید تا حس اتاق خواب یا خانه کوچک را بهتر کنید. . اگر شما نیز در یک خانه کوچک زندگی می کنید،خوب است این چند نکته ساده را در دکوراسیون اتاق خواب کوچک رعایت کنید تا اتاقی بزرگتر داشته باشید.

پس در ادامه مطلب چگونه یک اتاق خواب بزرگ داشته باشیم؟ همراه پورتال جامع مهندسین ایران باشید.

دکوراسیون اتاق خواب

در انتخاب رنگ اتاق خواب بسیار حساس باشید

رنگ دیوارها و رنگ مبلمان به کار رفته در چیدمان خانه تعیین می کند که فضای اتاق در نظر شما بزرگ یا کوچک به نظر می رسد. بدین ترتیب رنگ به فضای خانه جان می بخشد، علاوه بر این لازم است طیف رنگی مبلمان را با توجه به عرض و روشنایی اتاق انتخاب کرد. برای انتخاب رنگ بهتر است با اصول انتخاب رنگ در چیدمان و ترکیب رنگ آشنا شوید.
اما در کل به یاد داشته باشید که رنگ های گرم و تیره خانه را صمیمی تر می کنند و رنگ های سرد باعث بازتر شدن اتاق می شوند. در اتاق های کوچک می توانید از رنگ های آبی و سبز برای بزرگتر نشان دادن اتاق استفاده کنید. رنگی شبیه به رنگ تخت در اتاق زیر است که علاوه بر رنگ دادن به اتاق، فضای زیادی را اشغال نمی کند.

✔ حتما بخوانید:  لمبه چوبی چیست؟ هر آنچه باید در مورد لمبه بدانید

انتخاب رنگ اتاق خواب

انتخاب رنگ اتاق خواب

انتخاب رنگ اتاق خواب

انتخاب رنگ اتاق خواب

نکته مهم دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد، تزئین خانه های کوچک و تزئین اتاق های کوچک با استفاده از رنگ های هم خانواده است. اگر در یک فضای کوچک نور زیاد و رنگ های مختلف وجود دارد، علاوه بر کوچکتر کردن خانه؛ به هم ریختگی رنگ ها فضا را سردرگم می کند و از احساس آرامش در خانه می کاهد. برای رعایت این اصل، می توانید رنگ مبلمان را مطابق با رنگ دیوارها انتخاب کنید، مانند اتاق های زیر؛ زیرا وقتی رنگ مبل با رنگ دیوار همخوانی داشته باشد، خانه عالی به نظر می رسد.

انتخاب رنگ اتاق خواب

انتخاب رنگ اتاق خواب

از قدرت نور برای بزرگ‌تر شدن فضا استفاده کنید

در بالا گفتیم که نور مناسب در خانه یا اتاق به بزرگتر نشان دادن آن کمک می کند و همه ما ناخودآگاه فضاهای روشن را برای خانه و محل کار ترجیح می دهیم. بنابراین پیشنهاد می کنیم خانه یا اتاق را به هر شکل ممکن پرنور و زیبا کنید.
اگر اتاق پنجره دارد نور اتاق را با یک آینه بلند ساده که رو به پنجره است بیشتر کنید، پرده های ساده و نازک را برای پنجره ها ببندید و از انواع لامپ های تزیینی در دکوراسیون منزل و دکوراسیون اتاق خواب کوچک استفاده کنید. ; زیرا در فضای روشن اتاق کوچک شما واضح تر و بزرگتر به نظر می رسد.
با توجه به اهمیت نور در دکوراسیون داخلی، باید بسته به میزان نوری که در طول روز در اتاق خواب شما مهمان است، رنگ مناسب را انتخاب کنید. پس مطمئن شوید که با توجه به اندازه و جهت پنجره و میزان نور طبیعی اتاق، بهترین ترکیب رنگ را برای دیوار کوچک اتاق خواب و مبلمان خود انتخاب کنید.

در دو اتاق زیر به وضوح می توانید تأثیر نور را بر مساحت اتاق و میزان انرژی جریان یافته از آن مشاهده کنید.

تاثیر نور بر فضای اتاق

تاثیر نور بر فضای اتاق

مبلمانی را انتخاب کنید که مناسب فضای اتاق باشد

معمولا در اتاق های کوچک از وسایل کوچکتر برای فضای کمتر استفاده می کنیم و دستمان برای تعمیر وسایل بازتر است. اما مهم ترین نکته در دکوراسیون داخلی این است که چیزهای کوچک اتاق را به هم ریخته و بر ظاهر خانه تاثیر منفی بگذارند.
اتاق کوچکی را تصور کنید که در آن یک مبل کمی بزرگتر با طرح پارچه ای ساده، یک میز ساده در کنار مبل و یک قفسه کتاب وجود دارد. سادگی مبل و اینکه از وسایل کمتری برای تزئین اتاق استفاده شده است، اتاق را مرتب تر و مهمتر از آن بزرگتر نشان می دهد. پس سعی کنید همیشه اتاقی مرتب داشته باشید و وسایلی را که کمتر استفاده می کنید در کمد یا کشوها قرار دهید. سادگی و زیبایی دو اصل مهم برای بزرگتر جلوه دادن فضای خانه و تزئین یک اتاق کوچک است. زیبایی این سادگی و تاثیر آن بر گوشه های دنج را می توانید در اتاق های نمونه زیر مشاهده کنید.

✔ حتما بخوانید:  نکاتی درباره‌ی شلف دیواری

مبلمانی مناسب فضای اتاق

مبلمانی مناسب فضای اتاق

مبلمانی مناسب فضای اتاق

وسایل اتاق خواب را از سر راه بردارید

هنگام چیدمان وسایل اتاق خواب کوچک مراقب باشید. هر چه چیزها در فضای باز بیشتر باشد، مساحت اتاق کوچکتر است. بهتر است تخت خواب را با زاویه به دیوار بچسبانید و صندلی، میز و مبل را سر راه قرار ندهید. اگر راهرو در اتاق خواب باز باشد، مساحت اتاق بزرگتر می شود. بسته به میزان و نوع استفاده، بهتر است وسایل را در داخل آن بچینید و از کمد و فضای کف استفاده کنید تا اتاق خواب کوچک خود را مرتب نگه دارید.
در فنگ شویی، تمیز کردن اتاق منجر به جریان بهتر انرژی می شود، بنابراین توصیه می شود که هر روز زمانی را برای تمیز کردن اتاق اختصاص دهید. طبق این قانون مهم، برای داشتن یک اتاق بزرگ و قدرتمند باید تا حد امکان کمتر وسایل را در اتاق نگه دارید و چیزهای اضافی را در کمدها و کشوها پنهان کنید.

نظم در دکوراسیون

نظم در دکوراسیون

نظم در دکوراسیون

در چیدمان اتاق‌های کوچک، سادگی را اصل قرار دهید

سادگی اصل اغلب در هر زمینه ای مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از گزینه های مناسب برای آپارتمان های امروزی است. در دکوراسیون اتاق خواب کوچک اگر مبلمان را بر اساس سادگی و نظم بچینید، اتاق بزرگتری خواهید داشت.
باید بپرسید سادگی در اتاق خواب یعنی چه؟
سادگی یعنی انتخاب مبلمانی با طراحی آرام و ساده برای کاغذ دیواری اتاق، انتخاب مبلمان از پارچه های ساده، ابعاد نقوش روی کاغذ بزرگ باشد و مواردی که برای تزئین اتاق انتخاب می کنید از نظر حداقلی باشد. طرح و رنگ

انتخاب وسایل ساده برای اتاق خواب کوچک

فضای یک اتاق کوچک را با آینه های ساده دو برابر کنید

از قدیم الایام آینه در دکوراسیون اتاق ها و کاخ ها جایگاه ویژه ای داشته است. انعکاس نور و اشیا در اتاق در آینه نه تنها می تواند فضای دلپذیری ایجاد کند، بلکه اتاق را بزرگتر می کند. اگر بتوانید از آینه های بلند و ساده برای تزئین اتاق خواب کوچک اتاق استفاده کنید یا درب کمد را آینه کنید، اتاق بزرگتر به نظر می رسد.
در تصاویر زیر آینه های بلند و ساده ای را مشاهده می کنید که به بزرگتر نشان دادن اتاق کمک می کنند.

✔ حتما بخوانید:  کابینت ممبران چیست؟ و هر آن چه باید بدانید!

آینه در اتاق خواب کوچک

آینه در اتاق خواب کوچک

برای چیدمان وسایل در خانه، نیازهای اتاق را بررسی کنید

چه اتاق بزرگ باشد چه کوچک، نظم و مرتب بودن مبلمان برای همه مهم است. اما به دلیل محدودیت فضا در خانه های کوچک، نوع چیدمان و دکوراسیون اهمیت بیشتری دارد. زیرا اگر از وسایلی استفاده کنیم که با ابعاد خانه همخوانی ندارند دیگر نظم و زیبایی دلخواه را در خانه نخواهیم داشت. با رعایت نکات ساده ای که در بالا توضیح دادیم، می توانید فضایی راحت در خانه ایجاد کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.