مهندسی معماری

6 رنگ نارنجی که می توانید خودتان بسازید

مشخص کنید کدام رنگ نارنجی مورد علاقه شماست و ادامه دهید و آن را بسازید! در این مقاله، فرمول های دقیق رنگ هایی مانند انبه یا اخرایی را مشاهده خواهید کرد.

اگر رنگ نارنجی را دوست دارید، ما به شما آموزش می دهیم که چگونه رنگ ها را با هم ترکیب کنید تا به شش رنگ منحصر به فرد، زیبا و بسیار شیک برسید. دانستن این موضوع برای شما مفید است زیرا می توانید مورد دلخواه خود را تهیه کنید و از آن برای صنایع دستی یا بازسازی منزل خود استفاده کنید.

همچنین می‌توانید از مخلوط‌های خود بر روی مبلمان چوبی، صندلی‌ها، درها و قاب‌ها یا حتی برای خلق آثار هنری استفاده کنید! برای یافتن فرمول های دقیق برای تولید سایه هایی مانند انبه یا اخرایی به خواندن مطلب در پورتال جامع مهندسین ایران ادامه دهید .

آموزش طرز تهیه شش رنگ نارنجی

رنگ نارنجی دارای چندین سایه است، اما در خالص ترین شکل خود، حالتی گرم و قابل توجه دارد. این یک رنگ ثانویه است که از مخلوطی از رنگ های دیگر، به ویژه قرمز و زرد به وجود می آید.

بر اساس روانشناسی رنگ ، نارنجی نماد شور و شوق و تعالی است. اثر گرمی دارد و گفته می شود قدرت را افزایش می دهد. در ادامه توضیح خواهیم داد که چگونه می توانید شش رنگ نارنجی درست کنید.

۱. پرتقال خالص

ما با مبدا و ترکیب ایده آل برای رسیدن به یک رنگ نارنجی کامل شروع می کنیم. همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم، این رنگ از ترکیب قرمز و زرد متولد می شود.

راه های زیادی برای رسیدن به رنگ مورد نظر ما وجود دارد، اما یک رویکرد سنتی استفاده از ۶۷ درصد زرد با ۳۳ درصد قرمز است. از آنجایی که قرمز بسیار قوی است، بهتر است از آن در مقادیر کم استفاده شود، در غیر این صورت می تواند نتیجه مورد انتظار را تغییر دهد.

✔ حتما بخوانید:  پنت هاوس چیست ؟ امکانات ، مزایا و معایب Penthouse

اکنون، با نگاهی کاربردی تر، می توانید با ترکیب یک قسمت قرمز با دو قسمت زرد، به سایه عالی دست پیدا کنید . این کار محاسبه نسبت ها را با توجه به میزان رنگ نارنجی مورد نیاز برای شما آسان تر می کند.

6 رنگ نارنجی

۲. نارنجی روشن یا پاستلی

بر اساس روانشناسی رنگ، رنگ نارنجی بیش از حد می تواند باعث اضطراب شود. بنابراین، اگر می‌خواهید از جنبه آرام‌تر رنگ لذت ببرید، می‌توانید سایه روشن یا پاستلی ایجاد کنید. در این مورد،  باید یک حالت سوم به ترکیب اضافه کنید: سفید.

بهترین راه برای رسیدن به رنگ نارنجی پاستلی، مخلوط کردن ۵۰ درصد سفید با ۳۳ درصد زرد و ۱۷ درصد قرمز است. بنابراین، برای عملی کردن این کار، رنگ قرمز یک تکه را با دو بخش زرد و سه بخش سفید (یا بیشتر)مخلوط کنید.

۳. اخرایی

رنگ اخرایی رنگی است که بین نارنجی و قهوه ای قرار دارد. با پاییز و رنگ برگ ها در آن زمان از سال مرتبط است. درست کردن این رنگ بسیار آسان است و به شما یاد می دهد که چگونه به آن برسید.

شما به ۶۰ درصد زرد، ۳۰ درصد قرمز و ۱۰ درصد آبی نیاز دارید . به عبارت ساده تر، سه قسمت قرمز را با شش قسمت زرد و یک قسمت آبی مخلوط کنید .

 

۴.نارنجی سفالی

سفالی رنگی برگرفته از رنگ نارنجی است که بیشتر با رنگ قهوه ای مرتبط است. بسیاری از مردم از آن به عنوان رنگ کاشی یا آجری نیز یاد می کنند. این رنگی است که همیشه مد می ماند و از آنجایی که از خاک رس می آید، یک رنگ طبیعی نیز به حساب می آید.

برای رسیدن به این رنگ، کمی بیشتر از قرمز استفاده می شود و مشکی نیز اضافه می شود. فرمول دقیقی که برای رسیدن به این هدف نیاز دارید ۳۳ درصد قرمز، ۳۳ درصد سفید، ۲۲ درصد زرد و ۱۱ درصد سیاه است. به عبارت دیگر سه قسمت قرمز را با دو قسمت زرد، سه قسمت سفید و یک قسمت سیاه را مخلوط کنید.

✔ حتما بخوانید:  نقشه سه بعدی ساختمان چیست؟ طراحی خانه سه بعدی

۵. سالمون

رنگ سالمون برای همیشه در مد بوده است. قرن هاست که برای هنر روی دیوارها، مبلمان، ملافه و لباس استفاده می شود.

اگر عاشق این رنگ هستید، باید یاد بگیرید که چگونه آن را ایجاد کنید زیرا بسیار ساده است. فقط ۵۰ درصد سفید را با ۳۷ درصد قرمز و ۱۲ درصد زرد را مخلوط کنید . برای سهولت کار، سه قسمت قرمز را با یک قسمت زرد و چهار قسمت سفید را مخلوط کنید.

6 رنگ نارنجی

۶. انبه

انبه یک میوه استوایی خوشمزه با رنگ زیبا است. این یک رنگ نارنجی قوی و قابل توجه است، اما بیشتر مایل به زرد است. برای رسیدن به آن، ۶۰ درصد زرد و ۶۰ درصد سفید و ۲۰ درصد قرمز را با هم مخلوط کنید. در عمل، این یک قسمت قرمز با سه قسمت زرد و یک قسمت سفید است. بیش از حد آسان!

کدام یک از این سایه های نارنجی را ابتدا می خواهید تهیه کنید؟

طرز تهیه ۶ رنگ نارنجی متفاوت را به شما آموزش داده ایم تا بتوانید هر آنچه را که می خواهید با رنگ دلخواه خود رنگ کنید. حتی از این فرمول ها، می توان سایه های شخصی تر دیگری ایجاد کرد. ریسک کنید و خانه خود را با رنگ متحول کنید.

 

منبع: decortips

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.