تجهیزات برق

چرا باید کنتاکتور هیوندای بخریم؟ | بهترین برند کنتاکتور سه فاز در بازار ایران

هنگام انتخاب برند کنتاکتور سه فاز، کنتاکتور هیوندای یکی از بهترین انتخاب هاست. در این مطلب با کنتاکتورهای این برند بیشتر آشنا می‌شوید.

آشنایی با کنتاکتور هیوندای Hyundai

اگر در هنگام خرید کنتاکتور در انتخاب برند آن دچار تردید هستید، کنتاکتور هیوندای بهترین انتخاب شما است. حتماً تابه‌حال نام برند هیوندای را شنیده‌اید. گرچه همه مردم هیوندای را به‌عنوان برند ماشین لوکس می‌شناسند؛ اما این مجموعه در حوزه برق، یک برند باکیفیت است که با برندهایی همچون اشنایدر و ال اس رقابت می‌کند. هیوندای الکتریک، برندی است که در زمینه تجهیزات برق صنعتی در کره جنوبی فعالیت می‌کند. این شرکت تجهیزات بسیاری از جمله کنتاکتور هیوندای، انواع کلیدهای اتوماتیک، کلید مینیاتوری، کلید هوایی، بی‌متال و موارد دیگر اشاره کرد.

برای خرید کنتاکتور برندهای بسیاری پیش روی ماست که شاید انتخاب را سخت کند؛ اما کیفیت عالی و عملکرد خوب کنتاکتور هیوندای باعث محبوبیت در بازار ایران و جهان می‌شود. حال چرا کنتاکتور هیوندای؟

کنتاکتور هیوندای ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد که در ادامه به بررسی آن می‌پردازیم.

دو نمونه کنتاکتور هیوندای

کنتاکتور چیست؟

به زبان ساده، کنتاکتور یک کلید قطع و وصل برای مدار الکتریکی است و با تحریک بوبین به سوئیچ وصل می‌شوند. کنتاکتور هیوندای هم از این دسته مستثنی نیست. هر کنتاکتور از سه بخش اصلی تقسیم می‌شود: بوبین، محفظه و کنتاکت‌ها. 

مشاهده لیست قیمت کنتاکتور هیوندای: https://teslakala.com/product-category/hyundai-contactor-power/

بوبین یا الکترومگنت

سیم‌پیچ کنتاکتور هیوندای روی هسته پیچیده می‌شوند. با عبور جریان برق از سیم‌پیچ، آهن‌ربای قوی در سیم‌پیچ‌ها ایجاد می‌شود. همان‌طور که می‌دانیم هسته کنتاکتور از دو قسمت ثابت و متحرک تشکیل می‌شود که هسته متحرک قابلیت فنر گونه دارد. یک میله به قسمت متحرک متصل می‌شود که به آن بوبین یا آرمیچر نیز شناخته می‌شود.

محفظه و قاب

از محفظه برای محافظت قسمت‌های داخلی کنتاکتور هیوندای استفاده می‌شود. در واقع سیم‌پیچ و هسته و دیگر اجزای داخلی کنتاکتور در داخل محفظه قرار می‌گیرد. داشتن قاب از گردوغبار، شرایط بد جوی و خطرات ناشی از انفجار جلوگیری می‌کند.

کنتاکت‌ها

جریان از تمام کنتاکت‌ها عبور می‌کند و مهم‌ترین بخش یک کنتاکتور است. کنتاکت‌ها شامل کنتاکت کمکی و کنتاکت قدرت می‌شوند. کنتاکت‌ها از موادی تشکیل می‌شوند که در برابر فشار مکانیکی، ساییدگی مقاومت می‌کنند.
کنتاکتورها دارای ۲ هسته (ثابت و متحرک) هستند شاید برایتان جالب باشد نام دیگر کنتاکتور کلید کنترل است. چون می‌توان از راه دور مدار را کنترل کرد. کنتاکتورها تقریباً شبیه رله‌ها عمل می‌کنند. زمانی که جریان از هسته ثابت کنتاکتور عبور می‌کند، باعث ایجاد یک میدان مغناطیسی می‌شود. به‌این‌ترتیب هسته متحرک به سمت این میدان مغناطیسی جذب می‌شود و در زمان قطع میدان مغناطیسی، هسته متحرک دارای حالتی فنری به محل اولیه خود برمی‌گردد. پس عملکرد اصلی کنتاکتورها وابسته به باز و بسته‌شدن کنتاکت‌ها است. از کنتاکتورها برای دستگاه‌هایی با جریان بالا استفاده می‌شوند.

ساختار داخلی و خارجی کنتاکتور هیوندای

کنتاکتور هیوندای شامل پوشش بالایی، پوشش ایمنی، هسته ثابت، هسته متحرک، فنر بازگشت، کنتاکت کمکی و محفظه جرقه است. ساختار خارجی کنتاکتور نیز شامل ترمینال اصلی و کمکی، روکش ایمنی، صفحه پلاک، ترمینال کنترل قدرت و سوراخ نصب پیچ است.

اجزای کنتاکتور هیوندای

انواع کنتاکتور هیوندای Hyundai

کنتاکتور هیوندای به‌طورکلی دارای ۳ مدل زیر است:

  • کنتاکتور هیوندای UMC
  • کنتاکتور هیوندای HGC
  • سری VACUUM (خلأ)

کنتاکتور UMC هیوندای که به‌اصطلاح به آن کنتاکتور سری U نیز می‌گویند، دارای طراحی بهینه (طراحی ماژولار) و ساختاری بسیار ایمن است و مطابق استاندارد IEC 60947 4 1 ساخته می‌شود. ازاین‌رو در صنعت کشتی‌سازی، سیستم‌های کنترلی و صنایع سنگین از آن استفاده می‌کنند. سری کنتاکتور UMC از ۹ تا ۸۰۰ آمپر در آمپر فریم‌های مختلف می‌سازند. کنتاکتور هیوندای ۹ تا ۱۰۰ آمپر فریم را می‌توان مستقیم به بی‌متال متصل کرد . ویژگی منحصربه‌فرد این سری کنتاکتور هیوندای در آمپر فریم‌های بالا نمایان می‌شود. کنتاکتور UMC، از ۱۱۵ تا ۸۰۰ آمپر فریم دارای ابعاد فشرده و وزن کم، بدون سروصدا (دارای تکنولوژی متحرک DC) و جایگزینی آسان، است.

طبق گفته سایت شرکت هیوندای الکتریک:

U-series of magnetic contactor employ a modular design which allows quick and simple mounting of auxiliary contact blocks, timers, mechanical latching blocks, etc. UMC Hyundai contactors provides convenience, economic benefit and high reliability for various industrial control systems applications, industry, households, etc. comply with IEC 60947-4-1 standard.

کنتاکتورهای مغناطیسی سری U از طراحی مدولار استفاده می‌کنند که امکان نصب سریع و ساده بلوک‌های تماسی کمکی، تایمرها، بلوک‌های گیر مکانیکی و غیره را فراهم می‌کند. کنتاکتورهای UMC Hyundai راحتی، سود اقتصادی و قابلیت اطمینان بالا را برای کاربردهای مختلف سیستم‌های کنترل صنعتی، صنعت، خانوارها فراهم می‌کنند و با استاندارد IEC 60947-4-1 مطابقت دارند.

کنتاکتور HGC هیوندای سری پر فروش کنتاکتور هیوندای است. در این سری توان مصرفی بوبین بسیار کاهش می‌یابد و پوشش مناسبی در برابر گردوغبار دارد. کنتاکتور HGC هیوندای داری ۸ آمپر فریم (۹ تا ۸۰۰ آمپر) است. کنتاکتورهای هیوندای دارای لوازم جانبی متعددی از جمله کنتاکت کمکی، پارازیت گیر، کاور ایمنی جلویی و تایمر الکترونیکی هستند.

کنتاکتور سری HGCB هیوندای که از زیر مجموعه‌های کنتاکتور HGC است که دارای کیفیت عالی، عمر طولانی و مقدار ولتاژ بوبین دو سر این مدل ۲۲۰VAC است.

کنتاکتور VACUUM یا همان کنتاکتور خلأ هیوندای دارای طراحی بسیار پیشرفته است و از این کنتاکتورها، برای تعویض‌ها و جابه‌جایی مکرر استفاده می‌کنند. سری وکیوم دارای دو مدل UVC و HCA است که وظیفه آن‌ها تعویض بارهای ولتاژ متوسط، موتورهای قفس سنجابی، کوره‌های مقاومت و ترانسفورماتور است.

از کنتاکتورهای هیوندای در تابلوهای برق و کنترل مراکز تأسیساتی نیز استفاده می‌شوند.

چند نمونه کنتاکتور هیوندای hyundai

برتری کنتاکتور هیوندای نسبت به سایر برندها

چرا باید کنتاکتور هیوندای بخریم؟ شاید این اصلی‌ترین سؤال یک مهندس درباره خرید یک کنتاکتور باشد. برای پاسخ به این سؤال باید با مزایای کنتاکتور هیوندای آشنا شویم. کنتاکتورهای هیوندای قابلیت تحمل جریان‌های بالا را دارند، در نتیجه برای استفاده در مکان‌هایی با کاربری ولتاژ بالا مناسب هستند. کنتاکتور هیوندای قابلیت اتصال خودکار به تجهیزات الکتریکی، دقت عالی در کنترل بارهای الکتریکی سیستم، استحکام در شرایط محیطی مختلف، ایمنی و حفاظت بالا و طول عمر زیاد را دارا است. برند هیوندای با گارانتی یک‌ساله و دسترسی آسان در بازار ایران توانسته است با برندهایی نظیر اشنایدر و زیمنس رقابت تنگاتنگی انجام دهد. کنتاکتور هیوندای با ظاهری زیبا آن‌قدر کامل است که نظر هر مهندسی را به خود جذب می‌کند.

قیمت کنتاکتور هیوندای Hyundai

در این مقاله سعی شده است تا به سؤال چرا باید کنتاکتور هیوندای بخریم؟ پاسخ دهیم . ویژگی‌های جذاب کنتاکتور هیوندای باعث می‌شود تا مهندسین متعددی به سمت این برند محبوب جذب شوند. قیمت کنتاکتور هیوندای به موارد متعددی از جمله قیمت دلار، اصل بودن تجهیز، کد اصالت کالا، لوازم جانبی، گارانتی و نوع آمپر فریم آن بستگی دارد. یکی از دغدغه‌های اصلی مشتریان برق همواره تهیه جنس اصل بوده است و تسلا کالا این ضمانت را می‌کند تا همواره به مشتریان خود جنس اصلی و بااصالت و گارانتی را ارائه کند. کنتاکتور هیوندای را ازآنجاکه از کنتاکتورها برای جریان‌های بالا در دستگاه استفاده می‌کنند به طبع دارای قیمت بیشتری نسب رله‌ها هستند. امروزه هیوندای الکتریک به پرفروش‌ترین برند کنتاکتور در جهان تبدیل شده است؛ بنابراین برای انجام امور الکترونیکی خود، خرید کنتاکتور هیوندای بهترین انتخاب است. تسلا کالا به‌عنوان معتبرترین نمایندگی فروش کنتاکتور هیوندای، افتخار واردات بهترین و باکیفیت‌ترین کنتاکتورها را بدون واسطه دارد. این محصولات به طور مستقیم از کشور کره جنوبی خریداری می‌شوند. به‌این‌ترتیب دست واسطه‌ها برای افزایش قیمت کوتاه می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک های مفید
دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.