مهندسی عمران

بزرگترین مهندسین عمران در دنیا؟

در این مقاله از پورتال جامع مهندسین ایران قصد داریم ده مهندس برتر عمران که جهان را به لرزه انداختند را معرفی کنیم پس در ادامه مطلب بزرگترین مهندسین عمران همراه ما باشید.

معرفی 10 مهندس برتر عمران

بزرگترین مهندسین عمران در جهان از مکان ها و پیشینه های مختلف آمده اند. در اینجا برخی از برجسته ترین نام ها در این زمینه آورده شده است:

  1. ایزامبارد پادشاهی برونل – مهندس عمران برجسته بریتانیا و طراح شگفتی های مهندسی متعدد در قرن نوزدهم
  2. گوستاو لیندنتال – طراح پل منهتن و پل خیابان شانزدهم در پیتسبورگ، PA
  3. جان هاروارد – طراح متروی لندن و سازه های متعدد دیگر در سراسر جهان
  4. اوثمار اچ. امان – مهندس پل جورج واشنگتن و پل Verrazano-Narrows که شهر نیویورک و استاتن آیلند را به هم متصل می کند.
  5. وندل اف. بیلی – طراح سیستم حمل و نقل سریع منطقه خلیج در سانفرانسیسکو
  6. کلود لوی اشتراوس – خالق حرفه مدرن مهندسی عمران
  7. من.م. پی – معمار هرم لوور در پاریس
  8. رابرت میلارت – طراح و نظریه پرداز پل سوئیسی
  9. م.من.تی. پروفسور پیتر کلتورپ – رهبر در برنامه ریزی شهری و سیستم های حمل و نقل
  10. جورج دبلیو.

ایزامبارد پادشاهی برونل

ایزامبارد کینگد برونل مهندس عمران برجسته بریتانیا در قرن نوزدهم بود. او به خاطر پروژه های مهندسی پیشگامانه اش، مانند پل معلق کلیفتون و راه آهن بزرگ غربی، شهرت دارد. او اغلب به عنوان یکی از تأثیرگذارترین مهندسان تمام دوران تحسین می شود.

ایزامبارد پادشاهی برونل در سال 1806 به دنیا آمد و به عنوان بزرگترین مهندس عمران عصر خود شناخته می شود. او در دانشگاه لندن تحصیل کرد و به سرعت به دلیل پروژه های مهندسی پیشگام خود به شهرت رسید. او مجموعه ای چشمگیر از سازه ها مانند پل ها، تونل ها، قنات ها، کشتی ها و بندرها را ساخت. او همچنین ماشین‌ها و فناوری‌های جدیدی را طراحی کرد تا موفقیت سرمایه‌گذاری‌های بزرگ خود را تضمین کند. او بیشتر برای کارهایش در راه آهن بزرگ غربی، پل معلق کلیفتون، SS بریتانیا و تونل تیمز شناخته شده است. او در سال 1859 درگذشت، اما میراث او از طریق شگفتی های مهندسی متعددی که در طول زندگی خود ایجاد کرد، زنده باقی می ماند.

✔ حتما بخوانید:  سقف باریسول و مزایای استفاده از آن

گوستاو لیندنتال 

گوستاو لیندنتال یک مهندس اتریشی بود که در سال 1887 به ایالات متحده مهاجرت کرد. او بیشتر به خاطر طراحی پل نمادین منهتن و پل خیابان شانزدهم در پیتسبورگ، پنسیلوانیا شهرت دارد. لیندنتال تقریباً 25 سال را صرف طراحی و نظارت بر ساخت این دو پل کرد. طرح‌های او انقلابی بود و تکنیک‌های مهندسی پیشرفته‌ای از جمله اولین استفاده از قوس‌های بتن آرمه در ساخت پل را به نمایش گذاشت. کمک های او به پل سازی همچنین شامل باز کردن پنجره ها در برج های پل خیابان شانزدهم برای افزایش ارزش زیبایی شناختی آن است.

گوستاو لیندنتال 

جان هاروارد 

جان هاروارد یک مهندس و معمار مشهور بریتانیایی است که متروی لندن و بسیاری از سازه های نمادین آن و همچنین دیگر بناهای دیدنی در سراسر جهان را طراحی کرده است. طرح های او به دلیل استفاده نوآورانه از مواد، فناوری پیشرفته و طراحی منحصر به فرد مورد تحسین قرار می گیرند. او در سال 1883 به دنیا آمد و در سال 1949 درگذشت.

جان هاروارد 

اوثمار اچ. امان 

اوثمار اچ. امان یک مهندس سوئیسی-آمریکایی پیشگام بود که پل نمادین جورج واشنگتن و پل Verrazano-Narrows را طراحی کرد که شهر نیویورک و استاتن آیلند را به هم متصل می کند. او در سال 1872 به دنیا آمد و در سال 1964 درگذشت. او همچنین پل های قابل توجه دیگری را در طول زندگی حرفه ای خود طراحی کرد، از جمله پل کونی آیلند در بروکلین، پلاسکی اسکای وی در نیوجرسی، و پل خلیج سانفرانسیسکو-اوکلند.

وندل اف. بیلی

وندل اف. بیلی یک مهندس عمران بود که سیستم حمل و نقل سریع منطقه خلیج (BART) را در سانفرانسیسکو، کالیفرنیا طراحی کرد. او در سال 1921 به دنیا آمد و در سال 1984 درگذشت. او همچنین سیستم‌های حمل‌ونقل عمومی متعدد دیگری را در طول زندگی حرفه‌ای خود طراحی کرد، از جمله مترو ریل در لس آنجلس و گسترش BART به شهرستان سن متئو. او به خاطر کار پیشگام خود در مهندسی حمل و نقل انبوه و چشم اندازش برای حمل و نقل شهری کارآمد شناخته شده است.

✔ حتما بخوانید:  محاسبه ساختمان دربرابر لنگر واژگونی

کلود لوی اشتراوس

کلود لوی اشتراوس یک مهندس و دانشگاهی فرانسوی بود که به طور گسترده به عنوان خالق حرفه مدرن مهندسی عمران شناخته می شود. او در سال 1837 به دنیا آمد و در سال 1912 درگذشت. او اولین کسی بود که به اهمیت اصول علمی کاربردی در عمل مهندسی پی برد و به شکل گیری رشته مهندسی عمران به شکلی که امروز می شناسیم کمک کرد. کارهای او حوزه هایی مانند پل سازی، سیستم های تامین آب و فاضلاب و مهندسی راه آهن را در بر می گرفت.

کلود لوی اشتراوس

من.م. پی

پی یک معمار و طراح فرانسوی بود که بیشتر به دلیل طراحی هرم لوور در پاریس، فرانسه شناخته شده است. او در سال 1951 به دنیا آمد و در سال 2019 درگذشت. هرم نمادین لوور یکی از قابل تشخیص ترین سازه های جهان است و به یک نقطه عطف فرهنگی مهم در شهر تبدیل شده است. از دیگر آثار پی می‌توان به کتابخانه ملی فرانسه، منطقه لادفنس معاصر در پاریس و مرکز نمادین ژرژ پمپیدو اشاره کرد.

رابرت میلارت

رابرت میلارت یک طراح پل و نظریه پرداز برجسته سوئیسی است. او در طراحی، ساخت و نگهداری پل متخصص است. او چندین کتاب در زمینه مهندسی پل نوشته است، از جمله “پل: طراحی، ساخت و نگهداری” (1959) و “مبانی مهندسی پل” (1972). او همچنین به دلیل مشارکت در توسعه پل های کابلی شناخته شده است.

رابرت میلارت

جورج دبلیو 

جورج دبلیو. یک مهندس عمران با تخصص در مهندسی پل، ساخت و تعمیر و نگهداری است. او به دلیل مشارکت در توسعه پل های کابلی و همچنین طراحی و ساخت پل های بزرگراهی مورد توجه قرار گرفته است. وی نویسنده کتاب های بسیاری از جمله “تحلیل سازه و طراحی پل های بزرگراه” (1979) و “اصول طراحی سازه های پل” (1985) است. او همچنین به عنوان رئیس انجمن بین المللی مهندسی پل و سازه خدمت کرد.

✔ حتما بخوانید:  مدیریت انرژی در محل ساخت و ساز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.