نرم افزار مهندسی

تشخیص ورژن فایل اتوکد (AutoCAD)

احتمالا هنگام بازکردن فایل پروژه در نرم افزار اتوکد با مشکل مواجه شده اید. قطعا این مشکل دلایل مختلفی دارد اما یکی از این موارد ممکن است نسخه های مختلف اتوکد باشد که فایل اتوکد با آن ساخته شده است.
بنابراین در این آموزش شما را با روش هایی آشنا می کنیم که از طریق آنها می توانید نسخه اتوکدی که پروژه با آن ساخته شده است را مشاهده کنید.
در نهایت پس از مشاهده نسخه اتوکد فایل خود می توانید از نرم افزار و وب سایت ارائه شده در صفحه تبدیل نسخه اتوکد برای همگام سازی با اتوکد در سیستم خود استفاده نمایید.

 در این مطلب از سایت پورتال جامع مهندسین ایران، دو روش برای تشخیص ورژن فایل اتوکد (AutoCAD) معرفی میکنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

چرا باید نحوه تشخیص ورژن فایل اتوکد را بلد باشیم؟

گاهی مواقع برایمان فایلی ارسال میشه و ما نمیتوانیم آن فایل را باز کنیم که خب با فرض سالم بودن فایل و اروری که هنگام باز کردن فایل مشاهده میکنیم متوجه می شویم که ورژن اتوکدی که با آن پروژه بسته شده است بالاتر از ورژن ما بوده و اینجا به دنبال تبدیل ورژن فایل اتوکد می افتیم که خب برای این موضوع باید ورژن فایل اتوکد خود را تشخیص دهیم. یا ممکن است اتفاق دیگری برایتان بیفتد که نیاز داشته باشید تا بدانید ورژن فایل اتوکد شما چه ورژنی است و آن را به راحتی پیدا کنید.

روش اول تشخیص ورژن فایل اتوکد

هر فایل اتوکد یک مشخصات دارد که در آن ورژن اتوکدی که با آن طراحی انجام شده است ذکر شده است.

برای ورود به بخش properties فایل اتوکد باید دکمه F2 را بفشارید و در پنجره باز شده و در مقابل فلش نسخه اتوکد را مشاهده نمایید.

✔ حتما بخوانید:  نرم افزار صورت وضعیت و تعدیل 1397 Excel

تشخیص ورژن فایل اتوکد

روش دوم پیدا کردن ورژن فایل اتوکد

این روش کمی دشوار تر از روش قبل است ولی نیازی به نصب بودن خود نرم افزار اتوکد ندارد.

در این روش بایستی قایل اتوکد خود را با نرم افزاری مانند ++NotePad باز کنید و مطابق تصویر زیر نسخه اتوکد فایل پروژه خود را مشاهده نمایید.

AC1015 = AutoCad 2000
AC1018 = AutoCad 2004
AC1021 = AutoCad 2007
AC1024 = AutoCad 2010
AC1027 = AutoCad 2013 , AutoCad 2014 , AutoCad 2015
AC1032 = AutoCad 2018

تشخیص ورژن فایل اتوکد

از این پس هر فایل اتوکدی که به دستتان میرسد به راحتی ورژن اتوکد آن را می توانید مشخص کنید و بفهمید که این فایل با چه ورژنی از اتوکد ساخته شده است و اصطلاحا تشخیص ورژن فایل اتوکد را داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

دانلود فایل

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید.